Wybierz język:

Aktualności


Imprezy okoliczościowe

Organizujemy spotkania integracyjne, urodziny, imieniny i inne...

więcej >>


!!!  Pisze się o nas...  !!!

Media o nas i regionie.....

onet.

Logo moto.gda.pl

logo

Radio Koszalin - Twoim radiem


Jesteśmy już na

więcej >>


STREFA RELAKSU zaprasza !!!

Tu, przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki, w saunie lub podczas jedgo z wielu masaży, odpocznejsz po niezapomnianym dniu pełnym odkrywania nieznanych szlaków Słowińskiego Parku Narodowego lub po prostu plażowaniu i nabierzesz sił na dalsze wędrówki...

więcej >>>Tu znajdziesz SZCZEGÓŁOWE informacje o naszym PENSJONACIE

Rodzinny Pensjonat Gardna oferuje bardzo przyjemne noclegi w spokojnym i zdrowym otoczeniu Słowińskiego Parku Narodowego w miejscowoci Gardna Wielka - Penjonat z widokiem na jezioro Gardno. 

więcej >>

stat4u

Imprezy >>

Sterfa relaksu


 

Masaż ciała to najlepszy prezent, jaki możesz 

podarować swojemu ciału lub bliskiej Ci osobie... 


 MASAŻ KLASYCZNY

  • Całego ciała                                           60 zł
  • Kręgosłupa, grzbietu                              40 zł

Celem masażu klasycznego jest zadziałanie na układ ruchu , skórę, tkankę łączną, tkankę tłuszczową, zakończenia nerwowe w skórze, a także na układy: krwionośny i chłonny.


MASAŻ RELAKSACYJNY                                    50 zł

Masaż ma na celu zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i uzyskanie pełnego odprężenia przy odpowiednio dobranej muzyce i olejkach zapachowych.


MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ                                  30 zł

Masaż gumową bańką chińską, to okrężne ruchy zassaną bańką. Stosuje się go najczęściej na dużych płaszczyznach np. przykręgosłupowo, lub na grzbiecie. Krótkotrwały masaż bańką, daje przekrwienie i rozluźnienie mięśni. Bańki chińskie doskonale sprawdzają się w kuracji antycellulitowej


MASAŻ PUNKTOWY TWARZY+ MASECZKA    40  zł

Masaż polega na delikatnym uciskaniu opuszkami palców twarzy. Ma właściwości odstresowujące i wyciszające zbyt intensywne emocje. W masowanych częściach krew zaczyna lepiej krążyć. Masaż twarzy przywraca energię, chęć do życia, pomaga zwalczyć depresję oraz kłopoty ze snem.


ODPRĘŻAJĄCY MASAŻ STÓP                            40 zł

Masaż stóp jest sprawdzonym sposobem przywracania dobrego samopoczucia, poprzez pobudzenie ukrwienia, zmniejszenie napięć mięśniowych i ogólne odprężenie.


MASAŻ STĘPLAMI ZIOŁOWYMI                         50 zł

Wykonuje się go z użyciem specjalnych bawełnianych woreczków wypełnionych wyselekcjonowanymi gorącymi ziołami, owocami i przyprawami. Masaż stemplami ziołowymi korzystnie wpływa zarówno na ciało, jak i sferę duchową. Intensywnie pobudza zmysły dzięki uwalniającym się zapachom olejków eterycznych. Wydzielające się olejki eteryczne oraz ciepło sprawiają, że masaż ten znakomicie relaksuje. Zabieg pobudza organizm do regeneracji i odbudowy komórkowej. Masaż wpływa korzystnie na skórę, która staje się gładka, odżywiona, nawilżona oraz odzyskuje zdrowy kolor i wygląd.

 

Podane ceny doyczą ok. 45 minut trwania masażu.

 Wszystkie masaże wykonywane są przez licencjonowanego masażystę po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

  Sauna                                                                 60min / 20zł

Pobyt w saunie oczyszcza ciało i umysł, pozwala zregenerować siły i nabrać energii do działania. Poddając się atmosferze relaksu należy jednak pamiętać o zasadach prawidłowego korzystania z tego miejsca.

Wysoka temperatura panująca w saunie stymuluje produkcję niektórych hormonów, np. endorfin, które odpowiadają w naszym organizmie za dobre samopoczucie. To dlatego też wychodzimy z sauny zrelaksowani i w pozytywnym nastroju.

W trakcie pobytu w saunie działanie wysokiej temperatury powoduje usunięcie toksyn przez proces termoregulacji. Przebywanie w saunie przynosi ulgę przy zmęczeniu mięśni, w bólach reumatycznych, a ponadto ma korzystny wpływ na drogi oddechowe oraz układ krwionośny.

Jak korzystać z sauny?

Zaczynamy od dokładnego umycia całego ciała, aby udrożnić pory skóry i przygotować je do dalszego oczyszczania. Po 8- 12 minutowej sesji w saunie wychodzimy. Kolejnym krokiem jest ochłodzenie ciała pod prysznicem oraz krótki relaks na leżaku. Podczas jednego pobytu w saunie powinniśmy dwa lub trzykrotnie powtórzyć cały cykl: nagrzewania, ochładzania i wypoczynku. Najkorzystniej jest bywać w saunie 2-3 razy w tygodniu.

Kto nie powinien korzystać z sauny?

Z sauny nie powinny korzystać osoby, chorujące na choroby związane z układem krwionośnym, czyli osoby z niewydolnością krążenia czy z niestabilną chorobą wieńcową.

Także zaburzenia w rytmie serca, przeziębienia i gorączka, nadciśnienie, choroby narządów płciowych, wątroby i nerek, a także choroby skóry oraz w przypadku kobiet ciąża wykluczają bezpieczne korzystanie z sauny.

   

 

Istnieje możliwość połączenia sauny z wybranym masażem.


Solarium                                                           1min / 70gr.

 Zasady bezpiecznego opalania w solarium

Z solarium korzystamy  nie częściej niż raz dziennie i nie częściej niż  3 razy w tygodniu. Między seansami robimy przerwy - dla skóry normalnej jednodniowe, dla skóry wrażliwej minimum dwudniowe. Twoja skóra musi wypocząć i zregenerować się. Biologiczny proces uzyskania pełnej opalenizny trwa około 48 godzin. Utrwalanie opalenizny gwarantują 1-2 wizyty w tygodniu. Zaczynamy od krótkich seansów - twoja skóra powinna się oswoić z promieniami UV.  Do opalania w solarium używamy specjalnych kosmetyków. Zapewniają one ochronę i pielęgnację opalonej skóry oraz zwiększają szybkość, intensywność i skuteczność opalania.  Kosmetyki stosujemy bezpośrednio przed opalaniem w solarium..  Nie używamy kosmetyków z filtrami UV w solarium. Również do opalania na słońcu nie używamy kosmetyków przeznaczonych do opalania w solarium. Przed opalaniem w solarium usuwamy makijaż, oczyszczamy dokładnie skórę twarzy i dekoltu za pomocą mleczka do demakijażu. Nie używamy perfum ani dezodorantów, zdejmujemy zegarek i biżuterię. Podczas opalania w solarium zamykamy oczy i wkładamy specjalne okulary ochronne. Jeżeli posiadasz na skórze znamina barwnikowe zabezpiecz je przed opalaniem.

W solarium zawsze stosuj się do zaleceń i rad personelu. Personel ma prawo odmówić obsługi osobom, których stan zdrowia budzi zastrzeżenia, nieletnim oraz osobom nieprzygotowanym do opalania w solarium, a w przypadku rezygnacji z zastosowania się do rad personelu, klient zobowiązany będzie do  podpisania stosownego oświadczenia.

Przeciwwskazania do opalania w solarium

Wymienione przypadki stanowią przeciwwskazania do korzystania z solarium, jednak ich ostateczna ocena należy do lekarza specjalisty lub kosmetyczki.

Bardzo jasna karnacja (fototyp I - celtycki), uczulenie na słońce, nadwrażliwość skóry na promienie słoneczne, bielactwo, rozległy typowy trądzik, trądzik różowaty, opryszczka, rozszerzone naczynka na twarzy lub ciele, liczne znamiona barwnikowe skóry, blizny, niezagojone tatuaże, ciąża, karmienie piersią, miesiączka, gorączka, stany zapalne, przebyta niedawno operacja (okres rekonwalescencji), choroby serca i układu krążenia, nerek, tarczycy, epilepsja i inne poważne choroby przewlekłe oraz aktywne zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej ( szczególnie z zastosowaniem retinolu, kwasów owocowych, glikolowych, środków wybielających, zabiegi oczyszczające i depilujące.